ВАЛЕНТИН АНДРЕЕВ ЗАЕ ПЕТО МЯСТО В АНКЕТАТА “ЛЕКОАТЛЕТ НА ГОДИНАТА”

0
1369

Балчиклията Валентин Андреев зае пето място в 21-ото издание на традиционната анкета на списание “Атлетика” за лекоатлет на година. През месец октомври възпитаникът на Андриан Андреев спечели сребърен медал на Олимпиадата за младежи в аржентинската столица Буенос Айрес. Атлетът от Белия град завоюва престижното отличие в дисциплината хвърляне на чук. Добруджанецът стана вицешампион с резултат 81.67 метра.

Европейската вицешампионка в скока на височина Мирела Демирева бе избрана за лекоатлет на България за 2018 година. Тя завършва на първото място в класацията за втори път след 2016 година, когато спечели олимпийското сребро в Рио де Жанейро и беше определена и за спортист на България във вота на спортните журналисти. Тази година тя оглави анкетата на списание “Атлетика” с 276 точки пред световната шампионка на троен скок за девойки Александра Начева с 243 точки и петата от финала на 200 метра на Еврошампионата за мъже и жени Ивет Лалова-Колио с 224 точки.

Във вота участваха 28 експерти и журналисти, отразяващи атлетиката в България, а към техния глас бяха прибавени още и точки от вота на феновете в гласуването на сайта www.aletikabg.com.